MATKAKLUBI LÕUNAMATKAD koostöös Läti partneritega esitleb:

Rattamatk
"Ei saa me läbi Lätita 17"

17.-20. august 2018


Rattamatk "Ei saa me läbi Lätita 17" toimub jällegi traditsioonilisel ajal augusti lõpus. Nagu lubatud sai, on selleaastane matk nelja päeva pikkune ning toimub kolmandat korda Läti matkade ajaloos kõige idapoolsemas Latgale piirkonnas.

Kuigi me oleme möödunud 16-e „Ei saa me läbi Lätita" matkaga Lätimaad piisavalt avastanud, on meil ka selleks korraks väärikaid üllatusi.
Nimelt on meil sihiks Lätimaa kõige vanem linn LUDZA. Kiievi kroonikas on seda linna mainitud juba aastal 1173.

Lisaks vallutame Latgale kõrgeima tipu Liela Liepukalnsi ning Lätimaa kõige idapoolsema linna - Zilupe.


Suure osa matkast liigume kauni Razna looduspargi territooriumil, mille keskmeks on Razna järv. Selle järve kaldal on ka esimesed laagripaigad.

Kui eelmisel aastal külastasime Lätimaa kõige põhjapoolsemat linna, siis seekord käime kõige idapoolsemas. Maitseme puhta veega Razna järvest püütud kala, kuulsat Latgalite ŝmakovkat ning kindlasti ühtteist maitsvat veel!
Usume et ka väga palju Lätimaal käinud inimestele suudame pakkuda avastamata paiku ja uusi põnevaid kohtumisi.

Esimese ja neljanda päeva kilometraaz jääb alla 50 kilomeetri. Pikema sõidurõõmu saate teisel ja kolmandal päeval, kui distantsi pikkuseks on ca 75 kilomeetrit. Nagu ikka ei jäeta kedagi rajale üksi ning tehnoabi ja meditsiiniabi on samuti rajal olemas.


Kõik laagripaigad asuvad järvede ääres ja õhtul saab ka sauna!

Jätku saab meeskonnavõistlus auhindadele ja rändkarikale. Sel aastal on kõik auhinnad jälle materiaalsed ehk käega katsutavad. Eelmise aasta parimatel on võimalik oma soodustusi nüüd registreerimisel kasutada!

Eesti100 juubeliaastale kohaselt tähistame EV taasiseseisvumisepäeva eelõhtul saabuvat pidupäeva peoõhtuga.

Osalejate arv Läti matkal on sama mis igal aastal. Kui tunned et tahad tulla, siis otsustamisega pikalt viivitada ei tasu. Elu on näidanud et ühel hetkel võib hilja olla.


Kuna üritus on populaarne ja osaluskohti vähem kui soovijaid, siis registreerimise reeglites muudatusi pole ja need on jätkuvalt sellised:
1. üritusele registreerimine on nimeline ja ülekande tegemisel palume selgitusse märkida kõigi osalejate nimed, kelle eest tasutakse. Nimetuid broneeringuid kahjuks vastu ei võeta ja see raha tagastatakse.
2. üritusest osavõtja nimevahetus on lubatud tasuta kuni ürituse alguseni [kui üritusele registreerijal on õigus soodustusele (õpilane, üliõpilane, pensionär), siis osaleja vahetumise korral isiku vastu kellel puudub õigus nimetatud soodustusele, tuleb mandaadis tasuda hinnavahe; vastupidise variandi puhul tagasimakset ei toimu]
3. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 3 kuud enne üritust tagastatakse 90% osalustasust
4. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 1 kuu enne üritust tagastatakse 50% osalustasust
5. osalemisest loobumisest teatamisel rohkem kui 3 päeva enne üritust osalustasu ei tagastata, aga väga mõjuval tervislikul põhjusel ning seda tõendava arstitõendi esitamisel saab järgmise aasta Läti rattamatkale registreeruda poole hinnaga
6. vähem kui 3 päeva enne üritust ja hiljem ning muudel juhtudel osalustasu ei tagastata ja palume nende juhtumite tarbeks ning ka matkal osalemiseks ennast kindlustada

Ürituse ajal on tungivalt soovitatav kasutada kiivrit ja muid asjakohaseid kaitsevahendeid.

Registreerumiseks palume kanda osalustasu 190 EUR matkaklubi Lõunamatkad arveldusarvele EE232200221011934711.
Soodusgrupile (õpilased, tudengid, pensionärid) on osalustasu suuruseks 180 EUR.


Vaatamata Lätis viimastel aastatel toimunud üsna arvestatavale hindade tõusule, oleme osalustasu hinna olenemata kaugusest, suutnud sel korral jätta praktiliselt samaks, mis oli kahe aasta eest nelja päeva pikkusel matkal.

Osalustasu tasumisega loetakse teie registreerumine üritusele õnnestunuks.
Registreeruda saab seni kuni kodulehele pole pandud teadet kohtade täitumise kohta.


Nõuetekohaselt registreerunud ja osavõtutasu tasunud saavad:
• kuuel korral sooja toitu (3 õhtusööki ja 3 hommikusööki), lisaks toimuvad ürituse jooksul matkarajal mitmed degusteerimised ja/või kergemad eined
• külastada kõiki ürituse programmis olevaid vaatamisväärsusi ning giididega ekskursioone
• osaleda kõigil ürituse käigus toimuvatel kultuuriüritustel
• ürituse infomaterjalid
• pakiveo võimaluse saateautos ürituse ajal
• vajaduse korral meditsiinilist ja tehnilist abi
• võtta osa meeskonnavõistlusest rändkarikale ja auhindadele

Kõik vajalikud infomaterjalid saab kätte matka registratuuris reedel 17. augustil.
Lisainfo (ühistransport, külastukohad, meeskonnamängud, viimase õhtu pidu jne) ja täpsustused ilmuvad edaspidi meie kodulehe uudiste rubriigis.

Kõigil kellel registreerimine õnnestus ja kes soovivad lisatasu eest nn "telgivaba majutust" (kohtade arv piiratud) või ühistransporti alguse ja lõpuga Tartus, palume oma soovist meile e-posti vahendusel kohe peale registreerimist teada anda. Kes ees, see sees ning võib telgi, mati ja magamiskoti üldse koju jätta!

PS. Jalgratast ja kiivrit palume mitte unustada.

Lisainfo: e-mail: matkaklubi(at)lounamatkad.eu või
telefonil 53 477 477 (MatkaAbi).

Lätis näeme!
Fotosid eelmistest aastatest